Pagaliau išsipildė jūsų ilgametė svajonė ir jūs galiausiai persikėlėte į savo pirmąjį nuosavą namą? Akimirksniu pajutote daugiau laisvės ir nepriklausomybės? Tačiau būtina atminti, kad kartu su didesniu privatumu ir didesne laisve atkeliauja ir daugiau atsakomybių. Ir viena iš jų neabejotinai yra pasirūpinimas į jūsų nuosavą namą patenkančiu kokybišku vandeniu. Trumpiau tariant, jums reikėtų pagalvoti apie tai, kaip bus filtruojamas vanduo, kadangi kiekviename būste būtina užtikrinti aukštą vandens kokybę. Taigi, turbūt svarstote, kaip turėtų būti pasirenkami vandens filtrai namui?
Suprantama, kad pirmiausia reikia atsižvelgti į konkrečią situaciją ir turimus lūkesčius. Pavyzdžiui, jūs turite žinoti, koks bus vandens šaltinis, kiek vandens jūs planuojate suvartoti ir kt. Be to, svarbu ir tai, kad nuspręstumėte, kokios kokybės vandens jums reikės. Kaip bebūtų, visų pirma visuomet yra labai naudinga atlikti ir vandens tyrimus. Žinoma, tai turėtų atlikti šios srities profesionalai, todėl prieš priimant vienokius ar kitokius sprendimus, vertėtų kreiptis į specialistus, kurie atliktų vandens tyrimus ir nustatytų, kokių medžiagų yra į jūsų namus patenkančiame vandenyje ir kokios jis yra kokybės.
Jei bus nustatyta, kad vanduo yra labai kietas, neišvengiamai susidursite su kalkėmis. Ir nors iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad tai nėra didelė problema (juolab, kad galbūt esate girdėję, jog kietas vanduo nėra kenksmingas žmogaus sveikatai), vis dėlto kietas vanduo gali sukelti daug įvairių buitinių nepatogumų, nepamirštant ir didesnių išlaidų.
Kuomet vanduo yra kietas, buitinės technikos prietaisuose besiformuojančios kalkės gali nulemti dažnesnį tokių prietaisų gedimą. Be to, tokiais atvejais sutrinka ir jų veikimas bei našumas – jie ima suvartoti daugiau vandens ir elektros energijos. Tuo tarpu, jei bus naudojamasi skalbimo mašina, dėl kieto vandens bus susiduriama ne tik su didesnėmis vandens sąnaudomis, tačiau taip pat ir su didesniu skalbimui naudojamų priemonių išeikvojimu. Pastarasis veiksnys gali nulemti ir skalbiamų drabužių pažeidimą. Žinoma, žala buitinei technikai kietas vanduo neapsiriboja. Ne ką mažiau svarbu, kad dėl kieto vandens galima dažniau susidurti ir su santechnikos problemomis, odos alerginėmis reakcijomis, odos ir plaukų išsausėjimu bei kt. Taigi, viso to ignoruoti tikrai neverta.
Jei vanduo yra kietas, tuomet verta investuoti į vandens minkštinimo filtrą, kuris padės iš vandens pašalinti nitratus, nitritus, mangano ir amonio junginius bei kt. Tačiau jei kartu jūs juntate ir prastą vandens kvapą, labai tikėtina, kad jūsų namuose turėtų būti pasitelkti ir vandens nugeležinimo filtrai, kurių pagalba iš vandens gali būti labai veiksmingai pašalintas geležies perteklius.
Žinoma, galbūt šią akimirką net nenumanote, kokius vandens filtrų modelius jūs turėtumėte pasirinkti, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs turite patys bandyti išsiaiškinti kiekvieną su tuo susijusią detalę. Tiesą sakant, kur kas paprasčiau tiesiogiai kreiptis į vandens filtrais namams prekiaujančiais ir juos montuojančiais specialistais, kurie galėtų jums padėti lengviau išsirinkti, kartu pasiūlydami jūsų namui optimaliausiai tinkančius vandens filtravimo sprendimus.
Kaip jau buvo minėta, visų pirma vertėtų kreiptis dėl vandens tyrimų, o tuomet sulaukti pasiūlymo iš šios srities profesionalų. Tokiu atveju galėsite būti visiškai tikri, kad vandens filtrai namui bus pasirinkti tinkamai ir jūs neprašausite pro šalį. Visa tai padės išspręsti minėtas vandens problemas, užtikrinant, kad į jūsų namus patektų tik kokybiškas, švarus ir jokio nemalonaus kvapo neturintis vanduo – jau nekalbant apie tai, kad jei vanduo taps minkštas, jums nebeteks susidurti su daugybe priešingu atveju galimų sunkumų.